"Naszyjnik" - Cheryl Jarvis

piątek, 20 lipca 2012

Mam parę (no całkiem sporo) zaległości blogowych. No, ale 1 rok studiów zakończony, wszystko zdane :) więc można zająć się innymi rzeczami. No to może zacznę od książek:


Książka bardzo ciekawa, opowiadająca prawdziwą historię. Trzynaście kobiet, jeden naszyjnik - mało kto wierzył że to się uda. A jednak... Grupa kobiet nauczyła się dzielić nie tylko naszyjnikiem, ale wszystkim co miały. Każda inna, każda miała własne problemy. Jednak zmieniły nie tylko siebie - zmieniły też swoje otoczenie. Połączył je naszyjnik - a później pokazały, że przyjaźń może pokonać wszystko.
Książkę dobrze się czyta, zawiera w sobie prawdziwe życie - troski, problemy, radość... Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie, sprawy które każdego mogą dotykać. I co najważniejsze - jeśli dajemy, zawsze otrzymamy coś w zamian, czasem nawet więcej niż się spodziewamy.

"Historia wielkiej przyjaźni z brylantami w tle...
Trzynaście kobiet połączyło wspólne marzenie. Stworzyły wyjątkową grupę i razem popełniły to szaleństwo - kupiły kosztowny brylantowy naszyjnik. Każda z nich przez miesiąc w roku miała go dla siebie. Szybko przekonały się, że w tym niezwykłym eksperymencie wcale nie chodzi o dzielenie się kolia. Kobiety opowiadają co zmieniło się od chwili kiedy stały się właścicielkami naszyjnika. Otwarcie mówią w swoich małżeństwach, życiu seksualnym, dzieciach, poglądach na otaczający ich świat. Na nowo odnajdują radość, pasje, przyjaźń, nadzieje. Uczą się tolerancji i pokory. Odkrywają, że razem stanowią siłę, która może zmienić świat. Naszyjnik pomógł im zrozumieć czego brakuje w ich życiu, kim chciałyby być i co jeszcze mogą osiągnąć.
"

1 komentarze:

Jagna pisze...

Brzmi zachecajaco :)

Prześlij komentarz