Wyprawa do Szymbarka i różowe kwiatki #3

poniedziałek, 4 października 2010

Miałam napisać tego posta wczoraj, ale jakoś nie usiadłam do komputera ;) A więc w sobotę pojechałam do Szymbarku. Byliśmy tam grupą znajomych (16 osób), więc zabawa była przednia. Byliśmy w  takim skansenie. Szymbark leży na Kaszubach i na zdjęciach uwieczniłam ich wspaniałe pismo. A teraz co widzieliśmy:


Jak widać wchodziliśmy do rekonstrukcji bunkra zrobionego na tamtym terenie. Bardzo polecam to miejsce ze względu na efekty specjalnie. Mianowicie, gdy wchodzi grupa z przewodnikiem (jeśli do grupy dołączą się osoby postronne to nic się nie dzieje), przewodnik włącza symulację wojny. I naprawdę – podczas tej symulacji człowiek czuje się jakby siedział w bunkrze a nad nim jadą czołgi i spadają bomby. Niesamowity efekt gwarantowany!

 
A to dom do góry nogami. Podczas przechadzki w głowie się kręci ;P Jak to powiedział mój kolega: „Można poczuć stan upojenia alkoholowego bez spożywania odrobiny alkoholu”. Świetnie się tam bawiliśmy wyśmiewając się z siebie nawzajem, bo każdy krzywo stał. Biegaliśmy dookoła całego domu, by w głowie się bardziej kręciło, zaśmiewając się do rozpuku. Wyobraźcie sobie co się tam działo: domek dość mały, w nim 16 osób, starszych i młodszych i każdy mówi jak najgłośniej i wszyscy śmieją się na cały głos! Wrażenia naprawdę niesamowite! Zresztą zobaczcie jak to wygląda na samych zdjęciach:

Przyjrzyjcie się temu stołowi: wydaje się że stoi krzywo, jednak… Poziom wody jest wyrównany!!!

W Szymbarku znajdują się jeszcze inne ciekawostki jak: najdłuższa deska na świecie, dom Sybiraka (przywieziony z Syberii!), pociąg jakim transportowano ludzi na Syberię, Sowiecki łagier itp. Naprawdę warto się tam wybrać - polecam!
A to jest alfabet kaszubski. Obrazkowy i co ciekawe - do śpiewania. Jeśli ktoś nie słyszał, zapraszam do filmu poniżej zdjęcia:


A później pojechaliśmy jeszcze na Wieżycę. Jest to najwyższy punkt w całej Polsce północnej. Na Wieżycy znajduje się wieża widokowa, a tam… drogowskazy???Na koniec tego posta prezentuję postępy w kwiatkach. Jest już coraz więcej :) Chyba nawet dobrze mi idzie, jak myślicie?

2 komentarze:

Ulkaaz pisze...

Wspaniałe zdjęcia!Grunt to dobre towarzystwo:)

Jagna pisze...

Piękne zdjęcia :)
A hafcik rośnie :)

Prześlij komentarz